صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

بادیگارد حاتمی کیا؛ عرق فروش خسرو معصومی

فیلم سینمایی کار کثیف سیزدهمین اثر سینمایی خسرو معصومی است که همیشه گرایش به ساخت فیلم‌هایی با موضوعات اجتماعی دارد و در این فیلم ایرانی نیز به سراغ یکی دیگر از معضلات روز جامعه رفته است.

پرداخت درستی روی شخصیت فرهاد به عنوان دانشجوی انصرافی حقوق صورت نگرفته، پس نمی توان به دلیل بیکاری اش توجیهی برای روی آوردنش به فروش مشروبات الکلی متصور شد و همین مساله باعث می شود مخاطب با او همراه نشود. کاش حداقل فرهاد دانشجوی حقوق معرفی نمی شد.
فیلم عالی نیست اما داستان ساده ای دارد با یک ضربه ی پایانی دورازانتظار کارگردانی بسیار روانی دارد و تقریبآهیچ صحنه ای بیننده را اذیت نمیکند.. بازی ها تقریبآخوب هستند ریتم به خاطر یک دست نبودن گاهی کندمی شود .
فیلم شروع بدی ندارد اما رفته رفته ریتم و ضرباهنگش تحلیل می رود و در پاره ای از صحنه ها هم ملال آور می شود و اوج این کندی در زمانی رخ می دهد که کاراکتر شاهرخ به قصه اضافه می شود وعملا حضورش بیمورد بود
و لی درکل فیلم ارزش دیدن را داردو مطمئن باشید از دیدن این فیلم پشیمان نمی شویدولی بخشهایی ازآن باید درتدوین کم شوند تا دراکران عمومی مخاطب را آزارندهد ..ایرادهای فیلم بیشتر مربوط به
بخشی از میانه فیلم است که مشتری‌های مشروبات الکلی پرکرده‌اند و فرهاد با آن‌ها در ارتباط است و از طیف‌های مختلف جامعه هستند. که بیشترازمسوولین نگران وضعیت بیکاری یک دانشجوی حقوق هستند معصومی سوژه ای متفاوت وجذاب را برگزیده وباترسیم مخاطره های زندگی یک ساقی نوشیدنیهای الکلی به زوایای پنهان روابط انسانها ورودکرده ولی پرداخت ساده وگذرایی داشت که نتوانست تماشاگررا با فرهاد ارتباط دهد . معصومی در نشست مطبوعاتی جشنواره فیلم فجر گفت میخواهم رئیس جمهور بادیدن فیلم‌من عذاب وجدان بگیرد .بیکاری ساده نیست واین یک فاجعه اجتماعی است.البته این سوژه عالی وجذاب شاید به دلیل برخی ممیزیها وانتخابهای اشتباه نتوانست ازحدعادی یک فیلم فراتر برود‌.
فریده ذاکری

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۳۵۴۷
تاریخ: ۱۳۹۷/۲/۵     ساعت: ۱۱ : ۳۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ شنبه ۲۳ آذر
  • ١٦ ربيع الثاني ١٤٤١
  • Dec 14 2019