صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

دلنوشته یک عشق فیلم ازجشنواره جهانی فیلم فجر

جهانی خبر- فریده ذاکری - جشنواره فیلم صرفاً یک رویداد درون هنری نیست که فقط فیلم‌سازها در آن حضور داشته باشند. جشنواره در کنار وَجه هنری که دارد یک وجه سرگرمی هم برای مخاطب‌هایش  دارد. وچه بهتر که این جشنواره درمحیطی پرازآرامش واحترام برگزارگردد. تمهیداتی در این دوره جشنواره جهانی فیلم فجر در نظر گرفته شده که مخاطب علاوه  بر سرگرم شدن و لذت بردن به فحوای هنروهدف ازبرگزاری  جشنواره هم دست پیدا میکند با یک جستجوی ساده لیست بلند بالایی از  فیلم های کوتاه وبلند داخلی و خارجی رامیبینید که نشانگر این است که یک جشنواره برای انتخاب شدن در این ازدحام، نیاز به جذاب بودن درانتخابهایش  دارد.  ویکی از مهم‌ترین فاکتورهایش تبلیغات جذاب و مؤثر محیطی است. که با پخش از پروجکشنهای طبقات چارسو وحضور افراد سرشناس  ایرانی وخارجی و سلبریتی‌ها توانسته جمعیت هواخواه‌شان را به سمت جشنواره بیاورد. حضور بازار فرهنگی و عرضه و معرفی محصولات هنری کشورها در جنب جشنواره خودیکی از عوامل جذابیت است. کیفیت آثار پخش شده در جشنواره هم به میزان زیادی وجه سرگرمی و لذت از جشنواره را بالا می‌برد.  یک نکته مهم هم هست که نباید دور ازنظر داشت عدم حضور بی ربطهادرجشنواره جهانی فیلم فجر که این مقوله مهم است و متاسفانه درجشنواره های دیگر موجب ازدحام وشلوغی بی دلیل می شدند .وتعدادی‌شان بنا به ملاحظاتی که همه‌مان از فرایندش باخبریم تبدیل به تماشاچی دائمی جشنواره شده‌اند. خداراشکرتا این لحظه ازصفهای طولانی وتجمع های بی مورد هم خبری نبود.درهر جشنواره‌ای
 مخاطب‌های جشنواره باید آشنایی مختصری با این‌گونه جشنواره ها وفیلم داشته باشند تا باتماشای فیلمها در کنار دعوت شدگان ازکشورهای دیگروجه دیگری از لذت فیلم دیدن راهم تجربه کنند.
وصد البته هیچ تماشاگر حرفه‌ای فیلمی، تماشای روی پرده یک فیلم را با تماشا از روی صفحه مانیتور عوض نمی‌کند. تماشای دسته‌جمعی فیلم، در تاریکی و تمرکز،درکنار عاشقان سینما تجربه بی‌نظیری است که مطلقاً در تماشای انفرادی فیلم محقق نمی‌شود. از طرفی خیلی از فیلم‌هایی که در جشنواره هستند یا برای اولین بار است که دیده می‌شوند یا امکان دسترسی به آن‌ها خارج از جشنواره مقدور نیست.
 علاوه براین دیدن فیلم در سالن استاندارد با پرده استاندارد و پروجکشن مناسب. یکی ازبزرگترین امتیازهای جشنواره است
برنامه‌ریزی نسبتا مناسبی برای جشنواره انجام شده است و تقریبا همه علاقه‌مندان و حاضران در جشنواره در حال لذت بردن هستنند
حال و هوای فیلم‌ها بیشتر هنری و جشنواره‌ای است وشرایط برخورد با عاشقان سینما بسیارمحترمانه است.
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۵۴۸۵
تاریخ: ۱۳۹۸/۱/۳۰     ساعت: ۱۷ : ۲۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور
  • ١٨ محرم ١٤٤١
  • Sep 18 2019