صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

افراد ناگزیر از قبول اسنپ

زمانی چزی حدود بیست سال پیش در ایران اصلا نام اینترنت به گوش هر کسی میخورد متعجب می شد که مگه می شه ارتباطات به راحتی و به آسانی با یک دستگاه کامپیوتر صورت بگیرد اما به مرور زمان و حجوم تکنولوژی همه چیز به سمت اینترنت رفت حتی این روزها هم با دقتی که به تمامی گوشی ها کرده باشیم متوجه می شویم بسیاری از اپلیکیشن ها برای سهولت فرد به کار می رود.

به گزارش جهانی خبر- مریم حضرتی- یکی از این سهولت ها که فرد را به راحتی جابجا و حتی اقلامی که نیازمند آن هست بدون هیچ حرکتی همان اپلیکیشن اسنپ در گوشی های موبایل است چنانچه با یک دستور به سهولت می توان آنچه که نیازمندیم به دست بیاوریم.
یک شرکت خصوصی اینترنتی در سال 1393 در تهران دفتر خدماتی ایجاد کردند که نام آن را اسنپ گذاشتند، اسنَپ (به انگلیسی: Snapp) یعنی تاکسی یاب یا تاکسی آنلاین، یعنی نخستین سرویس هم سفری آنلاین در ایران است که مالکیت این نرم افزار هم متعلق به یک گروه جوان و جویای نام بودند.

این اسنپ به دنبال سفرهای آنلاین یعنی اسنپ اکو، اسنپ رز، اسنپ باکس و اسنپ بایک گروهی را به خدمت گرفت که در سراسر شهر تهران مشغول به کار شدند شاید با وجود این کار یک عده ای مشغول به کار و در دوره ای که بیکاری بی داد می کرد دارای شغل شدند.
تاکسی یاب در ابتدای این شرکت لقب گرفت اما به مرور به نام اسنپ تغییر کرد.
البته طی آماری که از شرکت اسنپ در سال 1396 به دست آمد حدود 1000 نفر در جای جای شهر به این شغل مشغول بودند و مردم و بسته های آنها را از جایی به جای دیگر می‌بردند.
این پلیکیشن در گوشی ها نصب می شد و مسافران برای درخواست خودرو از طریق این اپلکیشن و برای مشخص کردن مسیر سفر به صورت آنلاین تقاضا می کردند و به طور خودکار این نرم افزار مسافران را به نزدیک ترین راننده ای که در مسیر آنها قرار داشت ارتباط میداد و همینطور موقعیت را برای رانندگانی که راننده این شرکت بودند می فرستاد و در صورتی که راننده تمایل داشت تا آن مسافر را به نزدیک ترین سفر ببرد آن را تایید می کرد.
یکی دیگر از خوبی های این اپلیکشین این بود که مسافران می توانند به طور کل موقعیت هایی که راننده در آن قرار دارد را مشاهده کنند.
اکنون اسنپ که تواسنته به سیستم حمل و نقل هوشمند در تمام شهرهای ایران و بخصوص تهران تبدیل بشود دارای بیش از ۵۰۰ پرسنل تمام وقت، 300 هزار راننده و 10 میلیون مسافر است.
اما اسنپ به فقط ماشین اکتفا نکرد بلکه این روزها این اپلیکیشن با نام های مختلف خودنمایی می کنند ، مثلا در گوشی های موبایل با عنوان اسنپ چت یا همان شکل نمایشی برای عکس، اسنپ کیو یاهمان نرم افزار مسابقه اطلاعات عمومی، اسنپ‌فود نرم افزاری برای سفارش غذا، اسنپ‌مارکت، خرید آنلاین ، اسنپ‌تریپ و اسنپ‌هیت را دارا می‌باشد.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۵۵۱۳
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۱     ساعت: ۱۰ : ۵۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


فرح

متاسفانه نمي دونم اين شرکت هست يا تپ سي يکي از اينها متاسفانه رانندگان غير اصولي دارند ما مي ترسيم ديگه به اينا سفارس بديم يک بار يک بنده خدا تعريف کرد که يکي از رانندگان ميخواسته بدزدتش اين خانم هم ديگه اين سفارشات را نمي کند فکر کنم تنها تاکسي مطمئن همين تاکسي هاي شهري خودمون به رنگ سبز و نارني هستن. لطفا اگر ميخواهيد فعاليت داشته باشدي رانندگانتان را بيشتر مورد بازرسي قرار دهيد.

۰
۰
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور
  • ١٨ محرم ١٤٤١
  • Sep 18 2019