صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

اپلیکیشن «شما» در گوشی‌های اندروید اعتبار یارانه را اعلام می کند

نشست مطبوعاتی نشست خبری با موضوع اجرای مرحله جدید کالابرگ الکترونیکی در قالب طرح فجرانه با موضوع اجرای مرحله جدید کالابرگ الکترونیکی در قالب طرح فجرانه برگزار شد.

به گزارش جهانی پرس،  حسین مظفرآبادی- علیرضا عسگریان در این نشست اظهار کرد: علی الرغم مشکلات که یکی از آنها تحریم بود دولت تمرکز خود را بر روی مسئله تغذیه مردم گذاشته است. دراین میان بسته های یارانه ای در نظر گرفته که یکی از آنها مختص مادران یکی مختص کودکان است که در چندین طرح ارائه و اجرا شد که در مرحله سوم هم 153 هزار کودک مشمول این طرح شده اند.
وی افزود: مرحله جدید کالابرگ الکترونیکی در قالب طرح فجرانه به‌مدت 3 ماه اجرا خواهد شد و اعتبار خرید کالا از 120 هزار تومان به 220 هزار تومان افزایش خواهد یافت. این طرح از فردا اجرا می‌شود همچنین در این طرح هموطنان می‌توانند بدون هیچ پیش‌شرطی از اعتبار در نظر گرفته‌شده طرح استفاده کنند.
معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در طرح کالابرگ الکترونیکی 61 میلیون نفر در هفت دهک مشمول این طرح هستند و در قالب این طرح 11 قلم کالای اساسی برای تغذیه به مردم اختصاص داده شده است.

عسگریان ادامه داد: از اواخر سال 1401 طرح کالابرگ طی 6 یا 7 دوره آزمایشی به مرحله اجرایی درآمد تا به مرحله کنونی رسیده است. این طرح به‌صورت آزمایشی از یک استان آغاز شد و دربرگیری دهک‌های درآمدی اول تا سوم و هم‌اکنون هفت دهک جامعه را تحت پوشش قرار داده است.
وی با اشاره به نصب اپلیکیشن «شما» در گوشی‌های اندروید گفت: هموطنان می‌توانند سؤالات مربوط به طرح کالابرگ را از این طریق مطرح و پاسخ‌های خود را دریافت کنند.
معاون رفاه  و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: استفاده از کالابرگ برای خرید مواد خوراکی اختیاری است اما یارانه تشویقی درنظرگرفته برای خرید از سبد غذایی تنها یک ماه در حساب‌ها ذخیره خواهد شد و در صورت عدم خرید در بازه زمانی اشاره‌شده یارانه مضاعف تشویقی حذف می‌شود.
عسگریان ادامه داد: از فردا هفت دهه درآمدی جامعه در صورت خرید 11 قلم مواد خوراکی که از گذشته اعلام شده بود مشمول بهره‌مندی از یارانه مضاعف در قالب طرح فجرانه خواهند شد که این یارانه از 120 هزار تومان به 220 هزار تومان رسیده است.
وی درخصوص افزایش یارانه در قالب طرح فجرانه تصریح کرد: اقلام غذایی که در طرح فجرانه در نظر گرفته شده است مبنای قیمت آنها سال 1401 خواهد بود و با احتساب یارانه تشویقی 220 هزار تومانی که در این طرح در نظر گرفته شده است یارانه 400 هزار تومانی یک فرد در صورت خرید 11 قلم مد نظر به 620 هزار تومان و یارانه 300 هزار تومانی افراد نیز به 520 هزار تومان افزایش می‌یابد اما همان‌طور که گفته شد این افزایش منوط به خرید یکی از 11 قلم در سبد غذایی عنوان شده است.
معاون رفاه  و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در صورتی که افراد دارای گوشی هوشمند نیستند و یا به هر دلیلی آن را در اختیار ندارند می‌توانند با کد دستوری *500*463# از میزان اعتبار باقیمانده خود در طرح کالابرگ مطلع شوند.
عسگریان اضافه کرد: در زمان حاضر حدود 400 هزار فروشگاه شهری و روستایی در دسترس مردم است تا بتوانند از طریق کالابرگ الکترونیکی خرید خود را انجام بدهند.
وی بیان کرد: در گذشته هموطنان باید 200 هزار تومان از مبلغ کالابرگ خود را از سبد 11 قلم کالایی که در نظر گرفته بود خرید می‌کردند تا اعتبار مضاعف 110 هزار تومانی در حساب آنها شارژ شود اما در طرح فجرانه مبلغ این اعتبار تشویقی به 220 هزار تومان رسیده و شرط خرید تا سقف 200 هزار تومانی نیز حذف شده است.
معاون رفاه  و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص 11 قلم کالای مد نظر جهت خرید هموطنان و استفاده از یارانه تشویقی تصریح کرد: ماست کم‌چرب، پنیر، شیر، روغن، برنج، ماکارونی، قند و شکر، حبوبات، گوشت و مرغ و تخم‌مرغ است، البته در گذشته گوشت منجمد برای این سبد وجود داشت که هم‌اکنون گوشت گرم نیز در قالب این سبد تعریف شده است.
عسگریان با اعلام اینکه هیچ محدودیت مالی برای اجرای طرح کالابرگ و طرح فجرانه وجود ندارد افزود: طرح فجرانه به‌مدت 3 ماه از فردا تا اردیبهشت ماه سال 1403 اجرا می‌شود، همچنین ماهانه 350 هزار میلیارد تومان برای اجرای این طرح و یارانه اعتبار در نظر گرفته شده است.

شناسنامه


کدخبر: ۳۵۳۲۱۴
تاریخ: ۱۴۰۲/۱۱/۱۶     ساعت: ۱۳ : ۵۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۳ سه شنبه ۵ تير
  • ١٨ ذو الحجه ١٤٤٥
  • Jun 25 2024