صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

ماشروم یا قارچ سمی!

این روزها جوانان برای تخلیه هیجانات خود دست به هر کاری می زنند؛ شرکت در مهمانی ها با انواع مختلف مواد و قرص اکس باب میل جوانان شده است اما یکسری مواد هم مثل ماشروم یا قارچ سمی در بین این مهمانی ها طرفداران خاص خود را دارد.

به گزارش جهانی پرس، سارا صادقی- در این گزارش می خواهیم به طور شفاف درباره  گیاه عجب ماشروم و اثرات توهم زای آن توضیحاتی ارائه دهیم که در ادامه می خوانید:


قارچ مجیک ماشروم  حاوی مواد شیمیایی سیلوسایبین که بسیار توهم زا است؛مواد مخدر ماشروم به دلیل تاثیرات روان گردانی که دارد بین افراد بسیار محبوب است. سیلوسایبین اولین بار در سال 1958 توسط دکتر آلبرت هافمن کشف شد. از این مواد مخدر قارچ جادویی انواع مختلفی وجود دارد که دوز سیلوسایبین در هر کدام متفاوت است. گاهی اوقات آن‌ها را با قارچ‌های سمی اشتباه می‌گیرند بنابراین آشنایی با انواع قارچ ماشروم ضروری است.

بعضی از قارچها در محیط های سرپوشیده پرورش داده شده یا اینکه خود رو و وحشی هستند قارچهای توهم زا حاوی دو نوع از ترکیبات سیلوسیبین و سیلوسین هستند. سیلوسیبین اصلی ترین ترکیب روانگردان در این قارچها هستند و سیلوسین به مقدار کمتر در آنها یافت میشوند اما قوی تر از سیلوسیبین میباشند. با خوردن قارچهای توهم زا سیلوسیبین پس از متابولیزه شدن به سیلوسین تبدیل میگردند.

 

عوارض مصرف ماشروم بر مغز
عوارض روانی مواد مخدر ماشروم پس از مصرف به محض ورود به جریان خون بر روی احساسات فرد تاثیر می گذارد و عوارضی از جمله :

- ایجاد اختلال در درک موضوعات در فرد مصرف کننده، ایجاد تنش در احساسات شخص، ایجاد انواع توهم دیداری و شنیداری، مشکل اختلال در تمرکز دارد که می‌تواند شخصیت فرد مصرف کننده را برای بیش از یک سال و شاید برای همیشه تغییر دهد.

مواد مخدر قارچ ماشروم معمولا بین 20 دقیقه تا 2 ساعت پس از مصرف، تاثیر خود را میگذارد و عوارض مصرف مجیک ماشروم حدودا 3 تا 6 ساعت طول می کشد و شامل توهم، سرخوشی، اضطراب، بی قراری و لرز می‌شود. گاهی اوقات اثرات قارچ توهم زا می‌تواند تا 3 روز ادامه داشته باشد. تغییر در درک زمان و احساس آرامش معمولا افراد را به سوء مصرف از آن وسوسه می‌کند.به طور کلی، سوء مصرف مواد مخدر قارچ ماشروم به اندازه سایر مخدرها یا محرک ها تهدید کننده نیست. ولی امکان دارد مصرف کنندگان دچار مسمومیت شوند.


 
ترک اعتیاد قارچ ماشروم یا قارچ توهم زا
افرادی که قارچ جادویی را زیاد مصرف می‌کنند نه تنها در وضعیت ذهنی آن ها تغییر ایجاد می‌کند بلکه در زندگی واقعی خود هم دچار مشکل می شوند. این افراد ممکن است حافظه خود را از دست بدهند و دچار فراموشی شوند که برای حفظ حالت تغییر یافته خود به مصرف این قارچ ادامه می‌دهند.
ادامه مصرف قارچ توهم زا عواقب منفی به همراه دارد سپس منجر به اعتیاد به آن می‌شود. اگر فردی قارچ ماشروم را با مواد دیگری مانند الکل، بنزودیازپین ها و یادیگر محرک ها ترکیب کرده باشد، خدمات سم زدایی برای او باید انجام شود.  برخی از افراد پس از مدتی از توهم زا بودن، خستگی و تحریک پذیری این مخدر رنج می‌برند. برای ترک این ماده خطرناک بهتر است از یک مرکز ترک اعتیاد کمک بگیرید.
 
ترک مجیک ماشروم چند روز طول می کشد؟
ترک اعتیاد به مواد مخدر ماشروم در هر فرد متفاوت است و نمی‌توان به طور کلی تعیین کرد که چند روز طول می‌کشد. این فرآیند به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله: میزان وابستگی، سوابق فردی، و پشتیبانی اطرافیان. به دلیل توهم زا بودن این مواد مخدر امکان دارد ترک روانی آن مدت زیادی بسته به مدت زمان مصرف به طول انجامد.

شناسنامه


کدخبر: ۳۵۸۰۱۵
تاریخ: ۱۴۰۳/۱/۲۸     ساعت: ۲۰ : ۴۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۳ يکشنبه ۶ خرداد
  • ١٨ ذو القعده ١٤٤٥
  • May 26 2024