صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
مشاور امور بانوان کمیته امداد:

بیش از ۱۰۰ مادر و دختر مددجو حافظ کل قرآن در فارس

نشست خبری تشریح برنامه‌ها و اقدامات کمیته امداد حوزه زنان و دختران جامعه هدف با حضور مشاور امور بانوان کمیته امداد و اصحاب رسانه در مرکز برگزار شد.

به گزارش جهانی پرس، لاله افتخاری اظهار کرد: کمیته امداد ماموریت‌های مختلفی دارد و در برخی حوزه‌ها نزدیک به ۶۰ درصد جامعه هدف این نهاد، زنان هستند.

مشاور امور بانوان کمیته امداد با بیان اینکه امداد در موضوعات مرتبط با زنان در حوزه‌های مختلف حقوقی و قضایی، مسکن، اشتغال، مشارکت‌های مردمی، فرهنگی، حمایت، سلامت و امور مجلس در حال خدمت‌رسانی است، افزود: این حوزه‌ها به نحوی با زنان مرتبط است و در برخی موارد تا ۸۰ درصد جامعه هدف خدمات را زنان تشکیل می‌دهند.

وی تاکید کرد: دولت سیزدهم و شخص شهید آیت‌الله رئیسی به حوزه بانوان نگاه ویژه‌ای داشتند و در کمیته امداد نیز به دلیل گستردگی جامعه هدف و تعدد زنان تحت حمایت، این حوزه از جایگاه خاصی برخوردار است.

افتخاری با اشاره به اقدامات فرهنگی در حوزه بانوان شاغل در کمیته امداد، اظهار کرد: در این راستا برنامه‌ای در قالب هم اندیشی بالندگی برای کارکنان امداد برگزار می‌شود.

مشاور امور بانوان کمیته امداد ادامه داد: با استفاده از ظرفیت‌های خوب داخل امداد و با کمک مشاوران بانوان در استان‌ها، نظام مسائل حوزه زنان و خانواده را به صورت علمی تهیه کرده و اولویت مسائل زنان را در جامعه هدف امداد بررسی کرده‌ایم. گام بعدی دختران هستند که از چند ماه قبل اقدام به تهیه این نظام مسائل در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی، نخبگان، ازدواج و سبک زندگی کردیم تا براساس در جهت شناسایی نیازها و برنامه‌ریزی‌ برای رفع آن اقدام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از تصویب هیات اندیشه‌ورز در حوزه زنان و خانواده خبر داد و یادآور شد: باتوجه به تنوع مسائل، نیاز بود که هیات اندیشه‌ورزی داشته باشیم که این موضوع در امداد تصویب شد و جلسات به صورت منظم برگزار می‌شود. هیات اندیشه ورز در امداد جایگاه خاصی برای موضوعات مختلف دارد و تاکنون چند جلسه برای بررسی موضوعات مختلف و رسیدگی به مشکلات حوزنان زنان در امداد برگزار شده است.

افتخاری به سفرهای استانی خود به مناطق محروم پرداخت و بیان کرد: در این سفرها گنجینه‌های امداد شناسایی می‌شوند. به عنوان مثال در استان فارس بیش از ۱۰۰ مادر و دختر مددجو حافظ کل قرآن بودند و ۲ هزار نفر در حال حفظ قرآن هستند. بسیاری از نخبگان ما در حوزه‌های مختلف قرآن و نقاشی فعال هستند و این موضوع ظرفیت جامعه امداد را نشان می‌دهد.

مشاور امور بانوان کمیته امداد یکی از فعالیت‌ها جهت هم‌افزایی را شرکت در جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: عرصه اشتغال ما در حال تلاش و شناسایی این افراد و آموزش به این افراد در قالب بنیاد حیات بوده است که با تعامل صورت گرفته با وزارت خارجه، جشنواره و نمایشگاهی برگزار شد که از آثار امداد بسیار استقبال شد.

وی با بیان اینکه تعامل بسیار خوبی بین کمیته امداد و مسئولان در وزارت خارجه شکل گرفته است، بیان کرد: به تازگی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در سازمان ملل گزارش بسیار خوبی در مورد زنان و خانواده دادند که بخش عمده آن مربوط به گزارش عملکرد کمیته امداد به عنوان بال کارآمدی نظام بود.

مشاور امور بانوان کمیته امداد از تصویب هیات اندیشه‌ورز در حوزه زنان و خانواده خبر داد و گفت: هیات اندیشه‌ورز در امداد جایگاه خاصی برای موضوعات مختلف دارد و تاکنون چند جلسه برای بررسی موضوعات مختلف و رسیدگی به مشکلات حوزه زنان در امداد برگزار شده است.

شناسنامه


کدخبر: ۳۶۳۲۴۱
تاریخ: ۱۴۰۳/۳/۲۲     ساعت: ۱۴ : ۲۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۳ سه شنبه ۵ تير
  • ١٨ ذو الحجه ١٤٤٥
  • Jun 25 2024