صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
عاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در جشنواره اینوماین۲:

بستر مشارکت و همکاری صنعت و دانشگاه فراهم است

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بستر مشارکت و همکاری صنعت و دانشگاه فراهم است.

به گزارش جهانی خبر_ برات قبادیان در دومین جشنواره ایده های ارزش آفرین (اینوماین ۲) با اشاره به اینکه بستر مشارکت و همکاری صنعت و دانشگاه فراهم است، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت ۳۴ پروژه را در ۷ محور تعریف کرده که ۲ پروژه، طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار(تاپ) و طرح حمایت از دانش بومی و فناوری در حوزه معاونت آموزش، پژوهش و فناوری درحال پیگیری است.

دلایل نیاز ارتباط صنعت و‌ دانشگاه
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به دلایل نیاز ارتباط صنعت و دانشگاه، تصریح کرد: از جمله این دلایل، تحریم بودن صنعت است و اگر هم صنعت تحریم نبود، با توجه به فاصله ارزش دلار با ریال، برای صنعتگر صرفه اقتصادی ندارد تا تکنولوژی را از خارج وارد کند و درنتیجه نگاه به درون است.

وی ادامه داد: از طرفی دانشگاه به صنعت نیاز دارد چرا که دولت نمی تواند همچون گذشته هزینه های دانشگاه و استاد را تأمین کند و در نتیجه دانشگاه باید خود به فکر درآمدزایی باشد. بنابراین شرایط لازم برای همکاری صنعت و دانشگاه فراهم شده است و بنظرم طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار محمل بسیار خوبی برای این همکاری بشمار می رود.

قبادیان با اشاره به سامانه تاپ، گفت: از ۷۷ هزار واحد صنعتی، معدنی و تجاری، قرار بود امسال ۴ هزار واحد در این سامانه ثبت نام و نیازهای خود را در پایان نامه های دانشجویی تعریف کنند اما تا امروز این عدد به ۸ هزار واحد رسیده است.

۴ هزار پروژه در سامانه تاپ
وی افزود: محاسبه کردیم ۳ هزار پروژه در این سامانه داشته باشیم اما اکنون به ۴ هزار پروژه رسیده است.

دانشگاه ها و پژوهشگاه ها برای ۱۰ میلیارد نیاز ایده دهند
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اکنون بهترین شرایط برای مشارکت صنعت و دانشگاه است، اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد سال ۹۷, حدود ۴۳ میلیارد دلار کالا و فناوری وارد شد.

وی ادامه داد: از این میزان، ۱۰ میلیارد دلار مربوط به صنعت، معدن و تجارت و یک مورد در حوزه معدن و صنایع معدنی (الکترود گرافیتی به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار) بوده است.

قبادیان گفت: اکنون زمان آن فرارسیده تا دانشگاه ها و پژوهشگاه ها، شرکت‌های فناوری و استارتاپ ها وارد عمل شوند و برای این ۱۰ میلیارد دلار، ایده دهند. وی افزود: شرکت های بزرگ و ایمیدرو نیز بودجه آن را تأمین می کنند.

گفتنی است، در دومین جشنواره ایده‌های ارزش‌ آفرین بخش معدن و صنایع معدنی (INNOMINE) که با حضور دکتر قبادیان، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت، ‌غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو و جمعی از مدیران و فعالان حوزه معدن و صنایع معدنی آغاز به کرد، حدود ۷۰ شرکت دانش بنیان حضور دارند تا ضمن ارایه توانایی های فناورانه خود، به رفع نیازهای این بخش بپردازند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۲۴۳۸
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۶     ساعت: ۱۲ : ۱۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ شنبه ۳ اسفند
  • ٢٧ جمادي الثانيه ١٤٤١
  • Feb 22 2020