صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

کالاهای سخت افزاری در انتظار ترخیص از گمرک

رئیس اتحادیه فناوران رایانه‌ای گفت: سخت افزار رایانه ای از جمله وسایل ضروری حوزه ICT به حساب می آیند که بازار آنها در چند ماه گذشته منتظر عرضه کالا متناسب با تقاضا است.

 سخت افزار رایانه‌ای به عنوان وسایل ضروری دنیای امروز به حساب می‌آید که مدتی است بازار آن دستخوش نوسان شده است.

نوسان قیمتی که دلایل آن در نوسان قیمت دلار و کمبود کالا در بازار عنوان شده و پس از وعده‌های متعدد برای کنترل این بازار همچنان خبری از عرضه متناسب با تقاضا نیست.

مهدی میر مهدی کمجانی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان در خصوص آخرین شرایط بازار رایانه و لوازم جانبی آن گفت: در مدت اخیر کمبود کالا و سخت افزار رایانه در بازار وجود داشت که این مسئله بر روی قیمت این وسایل و کاهش خرید آن تأثیرگذار بوده است.

میر مهدی کمجانی تصریح کرد: ثبت سفارش این کالا‌ها همچنان بسته است و هم اکنون منتظر تصمیمات وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت در حوزه واردات کالا‌های سخت افزار رایانه‌ای هستیم.

وی در خصوص کالا‌های موجود در گمرک عنوان کرد: وجود کالا در گمرک و ترخیص نشدن بخش اعظمی از آن یکی از معضلات پیش روی این صنف به حساب می‌آید که روزانه بر روی قیمت تمام شده آن‌ها می‌افزاید.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه‌ای به اهمیت بخش سخت افزاری رایانه اشاره و بیان کرد: کالا‌های مورد نیاز مردمی، شرکت‌ها و سرور‌ها در بخش سخت افزار بیشتر بوده که این نشان از اهمیت این حوزه دارد و برای رفع مشکل آن به تمام نهاد‌ها و سازمان‌های مربوطه نامه نگاری صورت گرفته است.

میر مهدی کمجانی اظهار کرد: زمانی برای ترخیص کالا‌ها از گمرک مشخص نشده و این مشکل در میان مدیر عاملان ذیربط در حال چرخش است.

ادامه روند کمبود کالا در بازار به دلیل مشکلات موجود در ثبت سفارش و ترخیص آن از گمرک سبب نوسان بیشتر قیمت و افزایش قاچاق کالا می‌شود که این موضوع آثاری به مراتب مخرب‌تر در بازار خواهد داشت.

 منبع: افکارنیوز/میزان

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۴۴۶۰
تاریخ: ۱۳۹۷/۸/۱۵     ساعت: ۹ : ۵۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ مرداد
  • ١٩ ذو الحجه ١٤٤٠
  • Aug 21 2019