صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
در نشست مسئولان بسیج شهرداری‌ها مطرح شد

اختصاص ۵ هزار میلیارد به ناوگان اتوبوسرانی

رئیس سازمان شهرداری و دهیاری‌ها: ۵ هزار میلیارد تومان برای خرید و بازسازی ناوگان اتوبوسرانی کشور اختصاص داده شده است.

به گزارش جهانی خبر- صدا و سیما، مهدی جمالی نژاد در نخستین نشست مسئولان بسیج شهرداری مراکز استان‌ها و شهرداری‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در جمع خبرنگاران افزود: در مجموع این ۵ هزار میلیارد تومان شامل ۳ هزار میلیارد تومان برای خرید و ۲ هزار میلیارد تومان نیز برای بازسازی ناوگان اتوبوسرانی کشور در بودجه سالانه دیده شده است.
وی گفت: همچنین ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه مترو و حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شده است که موجب تسهیل و تسریع در این امور خواهد شد و برای تقویت ناوگان تاکسیرانی نیز یک تحول ایجاد شده است.
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور افزود: توسعه حمل و نقل عمومی و کاهش آلودگی هوا همواره از دغدغه‌های اصلی مسئولان، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و وزارت کشور بوده و در عین حال مردم استقبال خوبی از حمل و نقل عمومی داشته اند و این استقبال رو به افزایش است.
وی با بیان اینکه وظیفه ماست که به عنوان شهرداری‌ها بستر مناسبی برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و افزایش فعالیت آن‌ها فراهم کنیم، گفت: در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها راهکار‌هایی را در نظر گرفته ایم، این در حالی است که سیستم حمل و نقل عمومی ما ۹۷ درصد پیر و فرسوده شده است و نیاز به جوانسازی دارد.
وی با بیان اینکه خرید اتوبوس در شهر‌ها مورد توجه ویژه قرار گرفته است، ادامه داد: هر چند با شرایط کنونی کشور این کار، سخت است، اما تصمیم‌های خوبی در زمینه نوسازی و بازسازی گرفته شده است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۲۴۳۲
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۶     ساعت: ۱۲ : ۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ شنبه ۳ اسفند
  • ٢٧ جمادي الثانيه ١٤٤١
  • Feb 22 2020