صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

کاهش ۷۰ درصدی زباله‌گردی در تهران

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: شمار زباله گرد‌های پایتخت به حدود هزار زباله‌گرد، کاهش پیدا کرده است.

به گزارش جهانی پرس از صدا و سیما ، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در بازدید از محله شوش، در جمع خبرنگاران گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد تا پیش از اجرای قرارداد‌های جدید حدود ۶ هزار زباله گرد داشتیم که اکنون این تعداد به حدود هزار زباله‌گرد، کاهش یافته است. زباله گردی نیز تا ۷۰ درصد در شهر تهران کمتر شده است.

رضا محمدی افزود: اکنون دیگر صرفه اقتصادی برای زباله گردی وجود ندارد و حدود هزار زباله گرد داریم که اینها دیگر سازمان دهی شده و جزو مافیا نیستند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران همچنین گفت: قرارداد‌ها به نحوی است که پیمانکار به ازای کیلوگرم جمع آوری زباله و مترمکعبی که جارو می‌کند، پول می‌گیرد.

رضا محمدی همچنین از جمع آوری۸۰ گاراژ دپوی زباله خبر داد و گفت: ۷۴۰ گرم در روز هر شهروند تهرانی زباله ایجاد می‌کند که در روز ۷۴۰۰ تُن می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت:۶۰ درصد شکایت‌ها درباره رفت و روب کم شده که این مهم براساس نظارت است و اگر پیمانکار به تعهد خود عمل نکند، کسری کار می‌خورد.

رضا محمدی تاکید کرد: به‌کارگیری کودک کار جرم است و این موضوع در قرارداد‌های جدید نیز لحاظ شده است و با پیمانکار متخلف در این زمینه برخورد می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران درباره زباله سوز ۶ هزار تنی چینی هم گفت: این موضوع بسیار فنی و حساس است و مشاور حرفه‌ای برای آن انتخاب شده و، چون قرارداد بین المللی و تخصصی است امید داریم تا پایان اردیبهشت این موضوع حل شود.

رضا محمدی همچنین گفت:سخت‌ترین منطقه برای جمع آوری پسماند منطقه ۱۲ است که ۲ میلیون جمعیت شناور در روز داریم و جمعیت شب آن کمتر از ۳۰۰ هزار نفر است. به طوری که در مناطق ۱۱ و ۱۲ ساعت به ساعت نگهداشت و جمع آوری پسماند داریم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند گفت:منطقه ۲۲ که بار زباله کمتر است ۲ بار و برخی مناطق سه بار است که در تابستان البته این پاکسازی مخازن و شست و شو بیشتر انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با بیان اینکه ماهی چهار بار مخازن شسته می‌شود، افزود: اگر فرهنگ قرار دادن زباله در مخازن در ساعت ۲۱ نهادینه شود کار راحت‌تر شده و جدول شویی و مخازن شویی راحت‌تر انجام می‌شود.

شناسنامه


کدخبر: ۳۵۹۷۴۶
تاریخ: ۱۴۰۳/۲/۲۳     ساعت: ۱۰ : ۵۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۳ يکشنبه ۶ خرداد
  • ١٨ ذو القعده ١٤٤٥
  • May 26 2024