صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

تشدید مجازات برای تغییر در ارکان وسیله نقلیه

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ در برنامه شهر امن گفت: با تشخیص نقص فنی از سوی کارشناسان هزینه های بیمه هم افزایش می یابد

به گزارش جهانی پرس از مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ سرهنگ علی اصغر شریفی صبح امروز در برنامه زنده شهر امن در استودیو پلیس پایتخت که از شبکه پنج سیما پخش می شد حضور یافت و در خصوص افزایش هزینه های بیمه ای بعد از دستکاری در سیستم های خوددرویی توضیح داد . 
سرهنگ شریفی گفت: یکی از رانندگانی که اقدام به تغییر وضعیت در سیستم موتوری خودروی خود کرده بود اعلام می کرد که تا الان بالای 200 میلیون تومان خرج این تغییر کرده است و این مخارج تمامی هم ندارد .چون موتورهایی که تقویت می شود زود هم خراب می شوند چرا که وقتی از حالت استاندارد خارج می شوند فشار زیادی به موتور وارد آورده و باعث یاتاقان زدن شده و موتور ایراد پیدا می کند . 
وی افزود : پدر و مادرها در جریان باشند زمانی که فرزند شما وسیله نقلیه را از حالت استاندارد خارج می کند اگر تصادفی اتفاق بیافتد و اگر کارشناس بیمه و یا کارشناس پلیس تشخیص دهد که وسیله نقلیه نقص فنی داشته است وبه عنوان نقص فنی تشخیص داده بشود ، مسلما هزینه های بیمه ای نیز افزایش پیدا می کند . زیرا راننده به علم خود این اقدام را انجام داده است و جزء تشدید مجازات هم محسوب می شود . 
سرهنگ شریفی گفت : تغییر در ارکان وسیله نقلیه و نقص فنی موثر برابر قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و قانون مجازات اسلامی تشدید مجازات را هم در پی خواهد داشت .

شناسنامه


کدخبر: ۳۶۳۱۶۳
تاریخ: ۱۴۰۳/۳/۱۹     ساعت: ۱۶ : ۱۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۳ سه شنبه ۵ تير
  • ١٨ ذو الحجه ١٤٤٥
  • Jun 25 2024