صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

بدون داشتن پلاک ، تردد نکنید / پلاک گذر موقت کدام است ؟

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در برنامه شهر امن گفت: هیچکس نمی تواند خودروهای گذر موقت را براند مگر فردی که در مجوز ذکر شده است

به گزارش جهانی پرس از مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ سرهنگ فیروز کشیر صبح امروز در برنامه زنده شهر امن در استودیو پلیس پایتخت که از شبکه پنج سیما پخش می شد حضور یافت و در خصوص خودروهای گذر موقت توضیح داد . 
سرهنگ کشیر گفت : ماده 19 آیین نامه راهنمایی و رانندگی به این موضوع اشاره دارد که کلیه کارخانجات سازنده و مونتاژ کارهای خودرو و موتورسیکلت موظند تولیدات خود را قبل از ارائه به مردم و قبل از فروش با دستور العمل و هماهنگی با پلیس راهور فراجا نسبت به شماره گذاری اقدام نمایند . 
وی افزود : پلاک گذر موقت به پلاکی گفته می شود که مالک یک خودرو در یک کشور دیگر اقامت داشته و برای تردد، از کشور ایران قصد رفتن به یک کشور دیگر را دارد و یا اینکه می خواهد به صورت موقت در کشور ایران بماند ، به این خودرو اصطلاحا پلاک گذر موقت داده می شود . 
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت : جدیدا این پلاک های گذر موقت برای برخی از افراد دردسرهایی را ایجاد کرده است که این افراد بدون مراجعه به متن قانون و عدم مشاوره با وکلا و یا عدم آگاهی ، اقدام به خرید و فروش این خودرو ها با پلاک گذر موقت می نماند که مشکلاتی را هم در پی دارد . 
سرهنگ کشیر افزود : پلاک های گذر موقت در مقایسه با خودروهای داخلی خدمات زیادی دریافت نمی کنند و حتی نمی توانند کارت سوخت دریافت نمایند و نمی توانند این خودروها را خرید و فروش کرده و حتی نمی توانند به افراد غیر واگذار نمایند . 
وی گفت : تنها کسی که مجوز راندن و تردد با این خودروها را آنهم با مجوز گمرک دارد فقط خود راننده است که در کارت همان خودرو ثبت شده و مجوز آن نیز باید دارای تاریخ و اعتبار قانونی باشد وگرنه هیچ کس دیگر حق راندن خودروی با پلاک گذر موقت را ندارد و در صورت رویت این موضوع توسط پلیس خودرو توقیف و به پارکینگ منتقل و به عنوان کالای قاچاق به مراجع قضایی معرفی می شود .

شناسنامه


کدخبر: ۳۶۳۲۱۱
تاریخ: ۱۴۰۳/۳/۲۱     ساعت: ۱۳ : ۴۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۳ سه شنبه ۵ تير
  • ١٨ ذو الحجه ١٤٤٥
  • Jun 25 2024