صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

مقاومت، ایستادگی و همدلی مردم رمز «فتح نامه خرمشهر»

«فتحنامه خرمشهر» عنوان ویژه برنامه رادیو ایران در سالروز حماسه آزاد سازی خرمشهر است.

به گزارش شبکه رادیویی ایران،آزادسازی خرمشهر در روز سوم خرداد سال۱۳۶۱ بعنوان مهم‌ترین هدف عملیات بیت‌المقدس در دوره جنگ ایران و عراق توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام گرفت.
به همین مناسبت رادیو ایران ویژ برنامه «فتح نامه خرمشهر» را تقدیم می کند.
این برنامه  در قالبی ترکیبی با مرور خاطرات مستند مردمی؛ از آنهایی که روزهای اشغال و آزادی خرمشهر را به چشم دیدند و از ایستادگی، باور و همدلی مردم به عنوان رمز پیروزی و فتح خرمشهر خواهد گفت.

گفتگو با سردار حمید سرخیلی  و مرور خاطرات، صباح وطن خواه، رضا آلبوغبیش، شنیدن از دلاوری های شهدای مردمی همچون دریا قلی سورانی و بهروز مرادی از بخش های مختلف این برنامه است.
فتحنامه خرمشهر در قالبی شخصیت محور با اجرای "رحمان نظام اسلامی" به مرور خاطرات صوتی آنها که خرمشهر را در سال های دفاع مقدس از نزدیک درک کرده اند می پردازد.
این برنامه با رویکرد بررسی عوامل ایستادگی و پیروزی خرمشهر در دهه۶۰  از عواملی همچون همدلی و حضور مردمی در صحنه برای سربلندی ایران امروز خواهد گفت.
فتح نامه خرمشهر ویژه برنامه شبکه رادیویی ایران برای گرامیداشت سالروز حماسه آزاد سازی خرمشهر از گروه تاریخ و دفاع مقدس و به تهیه کنندگی کیاناز کاوه،  شنبه سوم   خرداد ساعت ۱۰:۰۰ صبح از  رادیو ایران پخش می شود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۸۸۶۵
تاریخ: ۱۳۹۹/۳/۲     ساعت: ۱۱ : ۴۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ خرداد
  • ٥ شوال ١٤٤١
  • May 28 2020