صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

«پایان یک سکوت» در شبکه پنج

مستند «پایان یک سکوت» به مناسبت ۸ شوال، سالروز تخریب قبور ائمه بقیع امروز ساعت ۱۱ صبح از شبکه پنج سیما پخش می شود.

به گزارش جهانی خبر_روابط عمومی سیما؛ احمد ابراهیمی، محقق و پژوهشگر تاریخ اسلام با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(ع) در روز 8 شوال 1344 هجری قمری از سوی دشمنان کوردل، گفت: در همین راستا نزدیک به 12 سال است که گروهی با عنوان «گروه مردمی بهشت بقیع»ایجاد شده و اقدامات بسیاری در جهت احیای این سند تاریخی و دفاع از کیان اسلامی صورت گرفته است.

وی افزود: طی چند سال گذشته تعداد 3 نمایشگاه آلبوم عکس تصاویر قبل و بعد از تخریب بهشت بقیع و همین طور تصاویر اسناد تخریب قبور در فرهنگسرای اندیشه، فرهنگسرای نهج البلاغه و حوزه هنری و همین طور در شهرهای اراک و گلپایگان برپا شد.

عضو گروه مردمی بهشت بقیع با بیان این که فعالیت های تحقیقاتی پژوهشی گسترده ای نیز درباره تخریب قبور ائمه بقیع انجام شده است، بیان داشت: قریب به 3 هزار سند از کشورهای عربستان، عراق، ترکیه، انگلیس، آلمان و دیگر کشورها مربوط به عکس العمل افراد و بزرگان نسبت به تخریب قبرستان بقیع جمع آوری شده است.

ابراهیمی ادامه داد: مهم ترین این اسناد، سندی مربوط به آقای عبدالرحیم صاحب الفصول حائری است که در سفری به عربستان و شرکت در مراسم حج، اجازه بازسازی قبرستان بقیع را از عبدالعزیز پادشاه عربستان دریافت کرده ولی متأسفانه این سند مورد توجه قرار نگرفته و عملیاتی نشده است.

وی یکی دیگر از اقدامات انجام شده را رونمایی از تصویر اصلی ضریح ائمه بقیع عنوان کرد و گفت: تصویر واقعی ضریح ائمه با پیگیری های فراوان در مونیخ آلمان کشف و در سال 1396 رونمایی شد.

محقق و پژوهشگر تاریخ اسلام همچنین از ساخت 4 مستند تلویزیونی با موضوع تخریب قبور ائمه بقیع خبر داد و خاطرنشان کرد: این مستندها با عناوین «بهشت ماندنی است»، «پنجره های بهشت»، «پنجره فولاد بهشت» و «پایان یک سکوت» ساخته شده است .
مستند «پایان یک سکوت» چهارشنبه 22خرداد ماه ساعت 11 صبح از شبکه پنج سیما به مدت 55 دقیقه بر روی آنتن می رود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۲۵۴۲
تاریخ: ۱۳۹۸/۳/۲۲     ساعت: ۱۰ : ۵۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۴ تير
  • ٢١ شوال ١٤٤٠
  • Jun 25 2019