صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
استاندار تهران خبر داد

ثبت تردد بیش از ۴۴ میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی استان

استاندار تهران با اشاره به اجرای طرح خدمت‌رسانی نوروز ۱۴۰۳ از کاهشی بودن آمار تصادفات جرحی و منجر به مرگ این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش جهانی پرس از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، علیرضا فخاری استاندار تهران در تشریح آمار ترددها، اقدامات ترافیکی، آمار تصادفات جرحی و فوتی و مجموعه اقدامات دستگاه‌های خدمت‌رسان استان تهران اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار دریافتی از میزان ترددها در محورهای مواصلاتی استان از آغاز طرح خدمت‌رسانی نوروزی ۱۴۰۳ تا پایان روز نهم فروردین ماه در مجموع ۴۴ میلیون و ۴۵۵ هزار و ۳۷۰ تردد توسط دستگاه‌های تردد شمار استان به ثبت رسیده است.

او با تاکید بر ضرورت افزایش ایمنی در محورهای مواصلاتی برون شهری و معابر درون شهری و خدمت‌رسانی مطلوب به مسافران نوروزی گفت: با هدف هم‌افزایی و تعامل بیشتر در جهت اهداف معین در حوزه خدمت‌رسانی به مردم و مسافران از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ جلسات متعددی تحت عنوان رسیدگی به وضعیت تصادفات رانندگی استان و جلسه ستاد ارتقا خدمات سفر و آمار تلفات و مجروحین ناشی از تصادفات رانندگی برگزار شده است.

فخاری تعداد فوتی‌های ناشی از تصادفات برون شهری و درون شهری استان تهران را از ابتدای طرح تا کنون، ۳۲ نفر اعلام کرد و افزود: به تفکیک در حوزه تصادفات برون شهری ۹ نفر و در تصادفات درون شهری ۲۳ نفر جان باخته اند که این تعداد در بخش برون شهری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد و در بخش درون شهری ۴۵ درصد کاهش داشته است.

استاندار تهران اضافه کرد: از ابتدای اجرای طرح نوروزی ۱۴۰۳ تاکنون در حوزه مصدومان ناشی از تصادفات رانندگی برون شهری ۹۳ نفر مصدوم شده اند که در این بخش نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۳۶ درصدی به ثبت رسیده است.

فخاری در ادامه از کاهش چهار درصدی مصدومان تصادفات رانندگی درون شهری و کاهش ۵۸ درصدی تصادفات برون شهری نیز خبر داد و گفت: از ابتدای این طرح تا کنون ۸۷۳ نفر در تصادفات درون شهری و ۵۸ نفر در حوزه تصادفات برون شهری مصدوم شده‌اند.

استاندار تهران یادآور شد: در سال جدید با توجه به تمهیدات اندیشیده شده در حوزه راه‌ها و آموزش و فرهنگ‌سازی‌های صورت گرفته، توانستیم در ترددهای برون و درون‌شهری نوروزی، کاهش آمار تصادفات جرحی و فوتی را داشته باشیم، اما آن چیزی که مد نظر ما بوده اینکه حتی یک مورد تصادف و حادثه هم زیاد است و نیازمند تلاش‌های بیشتر هستیم.
 

شناسنامه


کدخبر: ۳۵۷۶۲۱
تاریخ: ۱۴۰۳/۱/۱۱     ساعت: ۱۵ : ۳۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۳ سه شنبه ۵ تير
  • ١٨ ذو الحجه ١٤٤٥
  • Jun 25 2024