صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
به مناسبت پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت فردوسی صورت می گیرد

تـشکیل گـعده ادبـی «هـفت خـوان» در فرهنگسرای بهمن

در دومین حلقه ی «بچه های ایران آینده» نوجوانان در یک دورهمی ادبی با عنوان «هفت خوان» جمع می شوند تا بدون استفاده از واژه های غیر فارسی، داستان های کوتاه خلق کنند.

به گزارش جهانی پرس از روابط عمومی فرهنگسرای بهمن، این ویژه برنامه دومین نشست حلقه ی «بچه های ایران آینده» است که به مناسبت پاسداشت ادبیات و زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم  فردوسی، روز دوشنبه 24 اردیبهشت ماه از ساعت 16:00 تا۱7:30 درکتابخانه شهید فهمیده فرهنگسرای بهمن برگزار می‌ شود.
شیرین بخشی کارشناس برنامه،  فراگیری و ارتقاء سطح رویا پردازی نوجوانان  در خلق داستان های کوتاه  و حفظ فرهنگ و ادبیات فارسی را از جمله اهداف تشکیل سلسله نشست های هفتگی و محورهای برنامه حلقه «بچه های ایران آینده» ذکر کرد.
بر اساس این گزارش؛ 25 اردیبهشت روز بزرگداشت «حکیم ابوالقاسم فردوسی»، بزرگ‏ترین حماسه‌سرای ایران و یکی از حماسه‌سرایان بزرگ جهان است. روزی است که فردوسی سرودن شاهنامه را بعد از ۳۰ سال به پایان رساند. به همین علت این روز را روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی نام نهاده اند.

 علاقه‌مندان برای حضور دراین برنامه وکسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی: میدان بهمن، فرهنگسرای بهمن، خیابان شهید وفایی مراجعه کنندیا با شماره تلفن:55312304_021 تماس بگیرند.


 

شناسنامه


کدخبر: ۳۵۹۸۲۴
تاریخ: ۱۴۰۳/۲/۲۶     ساعت: ۱۶ : ۵۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۳ يکشنبه ۶ خرداد
  • ١٨ ذو القعده ١٤٤٥
  • May 26 2024