صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

نویسندگان و هنرمندان استرالیایی خواستار تدوین قوانین هوش مصنوعی شدنداتحادیه رسانه، سرگرمی و هنر استرالیا هشدار داده که نبود قوانین در زمینه استفاده از فناوری هوش مصنوعی می‌تواند باعث گمراه‌شدن جامعه و سرقت آثار خلاقانه هنرمندان و نویسندگان شود.

 

به گزارش جهانی پرس از صداوسیما به نقل از کانبرا تایمز، اتحادیه رسانه، سرگرمی و هنر استرالیا اعلام کرد که از هر چهار عضوش، سه نفر از تدوین قوانین هوش مصنوعی حمایت می‌کنند.
 
نگرانی‌های هنرمندان استرالیایی از انتشار محتوای مضر و از دست‌دادن شغلشان باعث شده که خواستار تدوین قوانینی برای جلوگیری از سوءاستفاده از فناوری هوش مصنوعی در آثار ادبی و هنری شوند.
 
دیدگاه اتحادیه رسانه، سرگرمی و هنر استرالیا به کمیته تحقیق درباره قوانین هوش مصنوعی مجلس سنای این کشور ارسال خواهد شد. قرار است این کمیته نظر نهایی خود را تا ۱۹ سپتامبر (۲۹ شهریور) اعلام کند.
 
اتحادیه رسانه، سرگرمی و هنر استرالیا دیدگاه ۳۹۴ بازیگر، صداپیشه، نوازنده، مجری و روزنامه‌نگار را درباره فناوری هوش مصنوعی بررسی کرد و به این نتیجه رسید که بسیاری از آنها نگران نتایج افزایش استفاده از هوش مصنوعی در تولید آثار هنری هستند. 
 
بر اساس نظرسنجی این اتحادیه، بیشترین نگرانی هنرمندان استرالیایی مربوط به ظرفیت هوش مصنوعی در انتشار اطلاعات نادرست بود. ۷۴ درصد از شرکت‌کنندگان در این مطالعه، انتشار اطلاعات نادرست را برجسته‌ترین عامل نگرانی از گسترش این فناوری عنوان کردند. سرقت آثار هنری ، ایجاد محتوای مضر  و کمرنگ‌شدن خلاقیت انسانی در جایگاه بعدی این نظرسنجی قرار گرفت.
 
شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی همچنین نگران از دست دادن شغل خود با گسترش دامنه استفاده از هوش مصنوعی و شفاف‌نبودن منابع مورد استفاده برای ایجاد مدل‌های هوش مصنوعی بودند.
 
«مایکل بالک» رئیس فدرال اتحادیه رسانه، سرگرمی و هنر استرالیا گفت: یافته‌ها ثابت کرده که هنرمندان و مولفان به شدت نگران آینده خود با وجود نبود قوانین مرتبط با فناوری هوش مصنوعی در استرالیا هستند. 
 
وی افزود: اگر در روند کنونیِ استفاده از ابزار‌های هوش مصنوعی تجدیدنظر نشود، اعتبار و اصالت محتوای هنری و رسانه‌ایِ ارائه‌شده به مخاطبان به خطر خواهد افتاد، همچنین اعتماد عمومی به آثار هنری تضعیف شده و مشاغل بسیاری از بین خواهند رفت.
 
«مایکل بالک» تصریح کرد: ما از دولت استرالیا می‌خواهیم که برای محافظت از جایگاه هنرمندان، آثار و معیشت آنها در برابر فناوری نوظهور هوش مصنوعی اقدامی فوری انجام دهد.
 
«سیمون کندی» رئیس انجمن صداپیشگان استرالیا هم در گفتگو با آسوشیتدپرس اعلام کرد که از درخواست اتحادیه برای تدوین فوری مقررات مربوط به فناوری هوش مصنوعی حمایت می‌کند.
 
وی افزود: ما برای ریشه‌کن کردن فناوری نوظهور هوش مصنوعی تلاش نمی‌کنیم بلکه ما فقط رویکرد «انسان اول» را در پیش گرفته‌ایم.
 
«سیمون کندی» ادامه داد: ما می‌خواهیم مطمئن شویم که در استفاده از این فناوری، معیار‌های حرفه‌ای درنظر گرفته شود در حالی که امروز چنین معیار و ملاک‌هایی وجود ندارد.
شناسنامه


کدخبر: ۳۶۱۱۶۱
تاریخ: ۱۴۰۳/۳/۱۵     ساعت: ۱۴ : ۴۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۳ سه شنبه ۵ تير
  • ١٨ ذو الحجه ١٤٤٥
  • Jun 25 2024