صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
احمدی صدر:

کارآفرینی و اشتغال آسیب دیدگان اجتماعی، در اولویت سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی است

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران درباره اقدامات لازم و اثرگذار در مسیر اشتغال زایی آسیب دیدگان اجتماعی گفت: برای اینکه بتوانیم چرخه آسیب را کنترل کنیم، یکی از مؤلفه هایی که در ۹ گام تربیتی، آموزشی و درمانی برای معتادین متجاهر گنجاندیم، بحث اشتغال است.

به گزارش جهانی پرس از روابط عمومی سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، احمد احمدی صدر با بیان این مطلب تصریح کرد: کسانی که از اعتیاد بهبود یافته یا دچار آسیب اجتماعی شده اند، عمدتا" مشکل شغل دارند و می گویند اگر شرایط کار داشته باشند، بی شک انجام می دهند. در این راستا با هماهنگی های صورت گرفته برای آسیب دیدگان اجتماعی، متکدیان، زباله گردها و... شرایط اشتغال به عنوان پاکبان در خدمات شهری شهرداری در نظر گرفته شد که با حقوق ماهانه حداقل ۱۵میلیون تومان، که با شرایط تأهل و داشتن فرزند این رقم بیشتر می شود.
وی افزود: مجموع آسیب دیدگانی که اشتغال نداشتند و اکنون در خدمات شهری شهرداری مشغول به فعالیت هستند، حدود ۵۰۰ نفر است که با استقبال این افراد همراه است و با تشویق این افراد، شاهد افزایش مشارکت سایر بهبود یافتگان نیز هستیم.
مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی در ادامه گفت: با خانواده ای از اتباع مواجه بودیم که در یکی از چهارراه ها تکدی‌گری می کردند و در طرح ساماندهی به شخصه به آنها گفتم که می توانند در شغلی مشغول به کار شوند که حقوق ماهانه ۱۸ میلیون تومان دارد. اما این خانواده در پاسخ گفتند اگر حقوق‌شان بالای ۲۵ میلیون تومان نباشد، به تکدی‌گری ادامه می دهند و حاضر هستند حتی ۱۰ مرتبه دیگر نیز از سوی مأموران رد مرز شوند اما دوباره به تکدی‌گری در خیابان های تهران بازگردند.
وی افزود: مردم باید هوشیار باشند و به این افراد کمک نکنند. با کمک های نقدی، کودکان در بزه نگه داشته می شوند. به همین منظور مراکز پویاشهر را با هدف اجرای طرح های استعدادیابی، تفریحی و آموزشی راه اندازی و تقویت کردیم تا شرایط خوب آموزشی برای کودکان کار و خیابان فراهم شود.
احمدی صدر با بیان اینکه کارآفرینی و اشتغال آسیب دیدگان اجتماعی در اولویت سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی است گفت: از همه متعادین متجاهر بهبود یافته و کارتن خواب ها برای اشتغال در شهرداری تهران دعوت کردیم که به کار شرافتمندانه پاکبانی بپردازند  اما اگر کسی از خلاف و گدایی پول در بیاورد و به این حقوق راضی نباشد، قطعا" باید با وی برخورد شود.
مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی در پایان گفت: ما در حوزه کودکان کار و خیابان با طرح های ضربتی یا برخورد با کودکان موافق نیستیم و باید استعدادهای آنها را شکوفا کنیم. به خانواده این کودکان رسیدگی کنیم و فرهنگسازی عمومی نیز اتفاق بیفتد که مردم به این کودکان کمک های نقدی نکنند.

شناسنامه


کدخبر: ۳۵۹۸۱۵
تاریخ: ۱۴۰۳/۲/۲۶     ساعت: ۱۶ : ۳۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: مدیریت شهری       زیرسرویس: مدیریت شهری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۳ يکشنبه ۶ خرداد
  • ١٨ ذو القعده ١٤٤٥
  • May 26 2024