صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
بازیگر نمایش «دو دوز سایتوتک»:

تئاتر را زندگی و زندگی بخشیدن می دانم

«دو دوز سایتوتک» به نویسندگی وکارگردانی میثم شمسیان نمایشی که این روزها با موضوع متفاوت مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است ۲۷ دی ماه در تالار حافظ به کار خود پایان داد به همین بهانه با بهنام فرزام بازیگر این نمایش گفتگویی داشتیم که در ادامه میخوانید:

به گزارش جهانی پرس، بهنام عباسعلی زاده-بهنام فرزام ازحضورش در عرصه تئاتر گفت : رشته تحصیلی من تربیت بدنی و علوم ورزش  و  IT(network) است و  در سطح حرفه ای و مربی گری فعالیت دارم اما ورودم به تئاتر از سال ۱۴۰۰  به واسته یکی از شاگردانم با گروه «زهش» بود.

وی افزود: در بدو ورود نقش خاصی نداشتم اما کم کم آقای حسام الدین شریفی کارگردان کار ایده ای در ذهنشان نقش بست و به من اعتماد کردند و با توجه به آمادگی جسمانی بالایی که داشتم، نقشم  را در نمایش هام نوشت و  آقای عباس عبدالله زاده را خلق کرد و خوشبختانه در آن نمایش بازخورد بسیار مناسبی با خود به همراه داشت.

این بازیگر در ادامه خاطر نشان کرد :  احساس کردم در تئاتر بیشتر می توانم خود را به چالش بکشم،  پس با مشورتی که با آقای حسام الدین شریفی داشتم  تصمیم گرفتم که این کار رو ادامه دهم ، بعد از آن چند  پیشنهاد کار داشتم اما بنا به دلایلی ادامه همکاری صورت نگرفت تا اینکه گروه  «ذهش» این بار به کارگردانی دکتر میثم شمسیان کار جدیدی را به نویسندگی و کارگردانی خود (نگاهی به نمایش نامه خوک هندی)به روی صحنه بردند و  با شناختی که از من در  کار قبلی ام تئاتر( هام)  داشتند پیشنهاد دادند  تا در این اثر  به عنوان بازیگر و طراح حرکت فعالیت کنم.

فرزام در پاسخ به این سوال که تئاتر را قرار است تا کجا ادامه دهد گفت: بازیگری را دوست دارم  و برای بهترین  تلاش می کنم، من تئاتر را زندگی و زندگی بخشیدن می دانم. در  گروه نمایشی بچه هایی هستند که زحمت میکشند،تلاش می‌کنند، به کارشان عشق دارند، در این راه زندگی می کنند و حال خوب را به مخاطب می بخشند پس استحقاق بهترین ها را دارند و در هر شرایطی کنار مخاطب هستند.

وی عنوان کرد: امیدوارم مسئولین هنر نگاه ویژه ای به این مقوله داشته باشند، تا هنرمندان بتوانند بدون دغدغه مالی به اشاعه هنر بپردازند، چون تئاتر یعنی آگاهی یعنی کتابی که به صورت تصویر خوانده می شود.

این بازیگر درباره جزئیات نمایش  دو دوز سایتوتک توضیح داد: در نمایش دو دوز سایتوتک یه کار در فضای سورئال و به شدت فلسفی و پیچیده است، اگر بخواهم به زبان ساده بگویم این نمایش  در نقد نظام سرمایه داری است  ،این که نظام سرمایه داری،تفریحات و پول انسان ها را به کدام سمت می کشد  نکاتی که اگر به آن رسیدگی نشود چند سال دیگر چه اتفاقاتی بر سر انسان ها می آید،همان طور که غرب کم کم به آن سو رفته و درگیر شده و شکل تفریحات انسان های پول دار و سرمایه دار تغییر کرده و کلی سوال در ذهن تماشاگر ایجاد می کند.


وی افزود : به گفته کارگردان اثر، دکتر شمسیان، اگر فیلم این نمایش چندین سال بعد که ما نیستیم به دست انسان ها بیافتد و نگاه کنند به خود می گویند که آن ها سال ها قبل الان مارا به تصویر کشیده اند و پیش بینی این روز ها را می کردند.در آخر جا دارد از آقای حسام الدین شریفی تشکر ویژه داشته باشم چرا که ایشان همیشه  راهنما و مشوق بنده در این مسیر بودند و حق استادی بر گردن من دارند.

شناسنامه


کدخبر: ۳۱۷۴۶۵
تاریخ: ۱۴۰۱/۱۰/۲۸     ساعت: ۲۰ : ۲۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۲ يکشنبه ۱۳ فروردين
  • ١١ رمضان ١٤٤٤
  • Apr 02 2023