صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

متن مهمترین معیار برای کارگردان است

نشست خبری سریال « چشم بندی» با حضور عوامل و بازیگران کار عصر دوشنبه ۱۰ بهمن ماه در لوکیشنی در نیاوران برگزار شد.

به گزارش جهانی پرس، ساسان علیجانی -سنایی تهیه کننده این کار در ابتدا گفت :از فروردین ماه سراغ پرونده هایی  رفتیم و  بیش از 70پرونده را مطالعه کردیم تا به پرونده آتش سوزی که سوژه جالبی داشت رسیدیم و تصمیم گرفتیم به آن ژانر کمدی دهیم البته فرق آن این بود که قهرمان داستان پلیس نبود کارگاه است که بعد از انتخاب بازیگران بحث تولید را شروع کردیم.

وی افزود: موضوع چشم بندی به این شکل به وجود آمد که ما دنبال کسی بودیم که هم کارگاه باشد هم فردی ساده که معنای داستان را  حل کند پس  به حمید لولایی  رسیدیم.

شاهد احمدلو کارگردان این کار در ادامه گفت:در مرحله اول برای هر کارگردان متن مهم ترین معیار است و  اینکه با چه دیدگاهی کار را تولید کند و نقاط سلیقه ای داشته باشد   مخصوصا طنز که در چنین شرایطی نقاط اشتراک خوبی داشتیم و هم آرمان‌ها برای نمایش مطلو ب نقاط اشتراکی بود که داریم که طیفی از بازیگران پیشکسوت در این عرصه  و معرفی چهره های جدید هم از اهداف دیگر کار ما بود.

وی افزود :ما این کار را برای مخاطبی ساختیم که چشم انتظار است، هدفمان این بود که سهمی در روحیه بخشیدن داشته باشیم  همینکه همسایه خونه ما می گوید بعد مدتها تلویزیون را روشن کردم دلگرمی برای من است.

قائدی در ادامه گفت:نفسم بالا نمی آید شاید مدتها بود که درخدمت عزیزان خبرنگار نبودم،  مثل مردم درد می‌کشم گریه می کنم وعزادار می شوم خیلی عجیب است که مدت کوتاهی مادر وبرادر را از دست دادم ولی با این حال کار کمدی بازی کردم.

این بازیگر افزود: بارها گفتم مگر می شود به این سرعت معجزه ای شود که کاری را انجام داد از دوستانم ممنونم که در سختترین روزها من را تنها نگذاشتند وتوانستم سکانس هایی را بازی کنم. امسال انگار دستی از سمت پروردگار به من سیلی زد.

وی افزود: سریال چشم بندی بعد از 5 سال مبارزه برای کمدین بازی نکردن دوباره وارد چشم بندی شدم. چشم بندی یک هدیه بسیار بزرگ برای تلویزیون است اگر به مدیران بر نخورد بعد از این همه سال ما کمدی را کار می کنیم که قصه ای دارد که دوباره به روزهای خوش تلویزیون برگشتیم کسانی که تلویزیون را دیدند کسی را سراغ ندارم که چشم بندی را ندیده باشد. خیلی از همه  ممنون  هستم.
قائدی گفت: کاش مدیران آستینی بالا بزنند یک الی  دو ساعت امان دهند که آدم‌ها به خانه هایشان برسند و سریال را ببینند. تلویزیون سالهاست راهش را بلد است استعدادها وسناریوها آماده است اگر تصمیمی گرفته شود ما پر از نیروی انسانی هستیم ولی تصمیم گیرندگان باید نگاه ویژه داشته باشند.

در ادامه فتحی بازیگر این سریال گفت :آقای سنایی من را به کار معرفی کردند، نقش منشی را داشتم که سعی کردم نقشم مثل خانم شیرزاد نباشد آقای احمد لو هم خیلی کمک کردند. از تک به تک بچه ها لذت بردم وخیلی چیزها یاد گرفتم، ای کار دومین کار کمدی من بود چون حال مردم که خوب می شود لذت می برم.
سنایی در ادامه گفت :همانطور که آقای قائدی گفتند همه ما مردم هستیم مسئله ای که وجود دارد قضاوت است ما نمی توانیم دیگران را قضاوت کنیم یک مجموعه ای که ساخته می شود همه در حال فرآیند کار هستند همه اهل کار هدفی دارند که کار آبرومند برای خوب کردن حال مردم باشد.
وی افزود: سخت ترین کار این است که زمانیکه حال خیلی ها خوب نیست کمک کنیم در این شرایط کار کردن دل و جرات می خواهد همه ما تعهد داریم چون بچه های تلویزیون هستیم پس ما نسبت به کارمان تعهد داریم ما باید به تعهدمان عمل کنیم.

این تهیه کننده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مردم ومدیران سازمان سریال را دوست داشتند صحبت هایی درباره ادامه کار شده به لطف خدا سعی می کنیم مقدمات ساخت کار را فراهم کنیم.

شناسنامه


کدخبر: ۳۱۸۶۹۵
تاریخ: ۱۴۰۱/۱۱/۱۰     ساعت: ۱۹ : ۳۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۲ شنبه ۱۲ فروردين
  • ١٠ رمضان ١٤٤٤
  • Apr 01 2023