صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

۲۴۳قلم دارو تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفت

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از تحت پوشش قرار گرفتن ۲۴۳قلم دارو خبر داد.

به گزارش جهانی پرس، بهنام عباسعلی زاده- میرهاشم موسوی در نشست رسانه ای که صبح امروز به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: 44 سال تجربه را پشت سرداریم تجربه ای که پر از پیروزی و اقتدار و پیشرفت در عرصه های مختلف و محصول تلاش عزیزانی هستیم که پای این انقلاب ایستادند.


وی افزود: در قبل از انقلاب حدود 20 درصد جامعه 35میلیونی تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی بودند، امروز اگرچه آرمان انقلاب اسلامی تحقق پوشش بیمه همگانی است و ما سیاست بیمه فراگیر را دنبال می‌کنیم و بیش از 70درصد جامعه ما تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار گرفته‌اند. در بخش بیمه درمان تقریبا 100درصد تحت پوشش بیمه سلامت و بیمه درمان قرار گرفتند که حدود 54درصد آن بر دوش تامین اجتماعی است.

موسوی ادامه داد: ضریب نفوذ بیمه‌ای تامین اجتماعی قبل از انقلاب 19درصد بوده است و از 9میلیون شاغل، یک و هفت دهم میلیون نفر تحت پوشش تامین اجتماعی بوده‌اند اما امروز 65درصد ضریب نفوذ بیمه‌ای در تامین اجتماعی داریم که از 23 میلیون شاغل کشور، بیش از 15میلیون نفرشاغل تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: 3میلیون و 600هزار نفر بازنشسته داریم و ضریب پشتیبانی ما 4/2است.

موسوی ادامه داد: بالغ بر یک میلیون و 300هزار نفر در قالب کارگاه‌های زیر 5 نفر کمک‌های حمایتی دولت را دریافت می‌کنند که کمک بزرگی برای اقشار کم درآمد در حوزه تولید است همچنین 760هزار نفر راننده تحت پوشش داریم که 50درصد حق بیمه را دولت می دهد ضمن اینکه 270هزار قالیباف نیز در قالب بیمه اقشار خاص، حمایت دولت را دارند.

وی ادامه داد: اکنون بالغ بر 400مرکز درمانی بیمارستانی، تخصصی و فوق تخصصی ملکی داریم و با 50هزار مرکز درمانی طرف قراردادیم. روزانه به یک میلیون نفر خدمات سرپایی ارائه می‌دهیم و روزانه حدود 13هزار نفر خدمات بستری دریافت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: ضمن آنکه بیمه همگانی از اهداف کلان و اساسی مندرج در قوانین بالادستی است. سال گذشته یک میلیون بیمه شده جدید تحت پوشش بیمه فراگیر خانواده ایرانی رفتند. برای امسال و تا به امروز نیز 780هزار نفر بیمه شده جدید به جمعیت بیمه شدگان افزوده شده است.

وی گفت: دولت طرحی در دست دارد و خبرهای خوبی در حوزه درمان در آینده نزدیک خواهیم داشت. پوشش بیمه ناباروری و بیماری‌های خاص چون اوتیسم در سال جاری محقق شد و 243قلم دارو در قالب طرح دارویار تحت پوشش قرار گرفت.
 

شناسنامه


کدخبر: ۳۱۹۸۴۵
تاریخ: ۱۴۰۱/۱۱/۱۷     ساعت: ۱۳ : ۳۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۲ يکشنبه ۱۳ فروردين
  • ١١ رمضان ١٤٤٤
  • Apr 02 2023