صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

ساترا بازوی مکمل/۳۳۷رسانه مجوز از ساترا دارند

نمایشگاه رصتا از ۱۱ تا ۱۴ اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه بین اللملی برگزار می شود.

به گزارش جهانی پرس، بهنام عباسعلی زاده، سعید مقیسه رئیس سازمان تنظیم مقررات صورت و تصویر فراگیر در فضای مجازی در نشست خبری صبح امروز اظهار کرد: برای اولین بار قرار است نمایشگاه رصتا مخفف (رسانه های صوت و تصویر) از 11 تا 14 اسفند ماه در محل دائمی نمایشگاه بین اللملی برگزار شود.
وی افزود: شرکت‌کنندگان در نمایشگاه شامل بخش‌های مختلف ساترا و سکوهای دارای مجوز ساترا می‌شوند که تاکنون 337رسانه مجوز فعالیت گرفته‌اند. همچنین بخش‌های مختلفی از سازمان صداوسیما، واحدهای تولیدی شبکه‌ها و واحدهای مستقل تولیدی، بخش معاونت فضای مجازی صداوسیما و بخش‌هایی از معاونت توسعه و فناوری سازمان هم در این نمایشگاه حضور دارند. این‌ها شرکت‌هایی هستند که به استارتاپ ها کمک می‌کنند و سالانه یک بار عملکردشان ارزیابی می‌شود. در این نمایشگاه هم شرکت‌های قبلی برای گزارش عملکرد و هم شرکت‌های متقاضی جدید حضور دارند که واسطی برای رسانه‌ها هستند و به غیر از این فعالان صنعت صوت و تصویر، اپراتورهای مخابراتی، مراکز داده و پیام‌رسان‌ها هم به این رویداد دعوت شده‌اند.
وی با بیان اینکه ساترا بخش‌های متنوعی در این نمایشگاه دارد ادامه داد: بخشی از برنامه های ساترا در نمایشگاه به معرفی ساترا، اساسنامه ساترا، سامانه‌های مرتبط اختصاص دارد. موضوع تنظیم‌گری در جهان با تمرکز بر فعالیت پژوهشکده فضای مجازی ساترا در کنار دانشگاه صداوسیما، معاونت فضای مجازی و مرکز تحقیقات سازمان هم در این نمایشگاه مطرح می‌شود. همچنین تشریح فرآیند صدور مجوز رسانه و ارزیابی رسانه‌ها هم بخشی از این نمایشگاه است. آمارهای مجوزگیرندگان، شناسنامه آن‌ها در آنجا مشخص خواهد شد.

در ادامه نوابی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر میزان استقبال رسانه‌ها از نمایشگاه گفت: تاکنون تعداد ۹۶ پلتفرم برای حضور در این نمایشگاه ثبت‌نام کرده‌اند که ۸۰ درصد آن‌ها از تهران و ۲۰ درصد از شهرستان‌ها هستند و تمامی هزینه‌های ایاب و ذهاب و اسکان سکوهای شهرستانی با ساترا است.

سعید مقیسه در ادامه نشست تاکید کرد: به غیر از فعالان صنعت صوت و تصویر، اپراتورهای مراکز داده، اپراتورهای تلفن همراه و پیام‌رسان‌ها دعوت شده‌اند که در خدمت‌شان خواهیم بود. در این‌ نمایشگاه علاوه بر اینکه سکوهای دارای مجوز از ساترا خدمات خود را معرفی و عرضه خواهند کرد، خود ساترا هم خدماتی را ارائه خواهد کرد که این موارد شامل مشاوره صدور مجوز، مشاوره حقوقی، آشنایی با تنظیم‌گری داده محور، آشنایی با فعالیت‌های تنظیم‌گری اجتماعی ساترا، آشنایی با فعالیت‌های تنظیم‌گری اقتصاد محور و تنظیم‌گری محتوایی ساترا خواهد بود.

وی افزود: مساحتی درحدود ۱۲ متر برای استقرار تمام شرکت‌کنندگان به صورت رایگان درنظر گرفته شده است که درصورت تمایل با پرداخت هزینه جداگانه می‌توانند غرفه خود را افزایش دهند.

مقیسه درباره اهداف برگزاری نمایشگاه «رصتا» توضیح داد: از اهداف برگزاری این نمایشگاه می‌توان به همگرایی و هم‌افزایی بین فعالان و ذی‌نفعان و حمایت‌کنندگان رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر، ارتباط با متخصصان حوزه رسانه، شناسایی ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل، انتقال‌ تجربه، جریان‌سازی برای تولید و توسعه تاثیرگذار، حمایت‌های مادی و معنوی از رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر، ایجاد فضای رقابت رسانه‌ای بین تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان رسانه‌ای، تبیین و تنویر افکار عمومی نسبت به حقوق کاربران، بازاریابی و بازارسازی و عرضه اقتصادی تولیدات به نفع تولید کنندگان اشاره کرد.

 مقیسه با اشاره به این‌که امسال نمایشگاه «رصتا» بخش بین‌المللی ندارد، گفت: علی‌رغم اینکه نمایشگاه امسال ملی است و بین‌المللی نیست اما یک بخشی طراحی کردیم که در آن نشان می‌دهیم صوت و تصویر فراگیر در سایر کشورها با چه مقرراتی فعالیت می‌کنند.

وی درخصوص برنامه‌های جانبی توضیح داد: افتتاحیه، برگزاری سمینار علمی برای بازدیدکنندگان، میزگرد تخصصی با فعالان صنعت، رونمایی برخی سرویس‌ها و محصولات، استفاده از ظرفیت استودیوی رادیویی برای برنامه‌سازی رادیویی در نمایشگاه و برپایی استودیوی تلویزیونی برای برنامه‌سازی تلویزیونی، ارزیابی شرکت‌های شتاب‌دهنده آومیک و اعلام فراخوان جشنواره سواد رسانه‌ای و اختتامیه نمایشگاه برنامه‌های جانبی هستند که در این‌چهار روز برگزار خواهند شد.

در ادامه نوابی، دبیر جشنواره «رصتا» گفت: برگزاری این نمایشگاه رویداد جدیدی است که در ساترا رقم‌ می‌زنیم. ما با برگزاری این نمایشگاه همچنان رویکرد حمایتی خودمان را پیگیری می‌کنیم. از طرفی بخش‌های مختلف سازمان صدا و سیما هم حضور خواهند داشت که می‌توان با آن‌ها همگرایی و هم‌افزایی داشت و از تجربه آن‌ها استفاده کرد. یکی از اتفاقات خوب نمایشگاه این است که پلتفرم‌ها می‌توانند خودشان را معرفی کنند.

افراسیابی نیز در پایان این نشست با معرفی عباس کریمی به عنوان دبیر ستاد خبری نمایشگاه خاطرنشان کرد: از میان ۹۶ سکویی که تا کنون برای حضور در نمایشگاه ثبت نام کردند تا این لحظه ۲۰ سکو برای همکاری با معاونت کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا برای برگزاری پویش‌ها و مسابقات ویژه و جذاب در زمان برگزاری نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند که اخبار تکمیلی در زمان برگزاری نمایشگاه اعلام خواهد شد. همچنین سکوهایی که در نمایشگاه حضور داشته باشند توسط شبکه‌های رادیویی، برخی برنامه‌های تلویزیونی و روزنامه جام‌جم طبق توافقی که انجام داده‌ایم معرفی خواهند شد.

شناسنامه


کدخبر: ۳۲۷۰۸۶
تاریخ: ۱۴۰۱/۱۲/۱     ساعت: ۱۳ : ۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۲ يکشنبه ۱۳ فروردين
  • ١١ رمضان ١٤٤٤
  • Apr 02 2023