صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

زنگ نیکوکاری در دبیرستان دخترانه شهدای هفتم تیر نواخته شد

آیین زنگ نیکوکاری با حضور مصطفی خاکسار، قائم مقام کمیته امداد، سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران، گیلاسی، مدیرکل امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد،موسوی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران و جمع دیگری از مدیران و دانش آموزان در دبیرستان دخترانه شهدای هفتم تیر برگزار شد.

به گزارش جهانی پرس، بهنام عباسعلی زاده- موسوی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در این مراسم اظهار کرد: جشن احسان و نیکوکاری یکی از ارزشهای آسمانی است و در منابع دینی و نظام تربیت اسلام فقط در یک مورد که آن هم اقامه نماز است تعجیل کنید و جز نماز برای خیرات تکرار شده است.
وی افزود: اهمیت شتافتن و حرکت سریع برای امر خیر و احسان و نیکوکاری مورد تایید است و در مبانی الهای مورد تاکید قرار گرفته است.

موسوی ادامه داد: این نشست یک نمادین است و ملت با این فرهنگ بزرگ شده اند که از کودکی باید فرهنگ احسان را به آنها آموزش داد همچنین ترویج این سنت حسنه نیاز بیشتر امروز جامعه ماست.


سردار خاکسار قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) در این مراسم گفت : امروز این مراسم سراسری و در تمام کشور برگزار می شود.احیا و زنده نگه داشتن آداب که جایگاه بسیار شاسته و مناسبات و رفتار مناسب دارد.
وی ادامه داد: اگر جامعه ای بخواهد سالم و با تکیه بر ویژگی های انسانی ساخته شود و باقی بماند و رسالت بخش برای دیگران باشد باید به این رفتار و آداب شایسته انسانی توجه شود.
 

شناسنامه


کدخبر: ۳۲۷۵۰۵
تاریخ: ۱۴۰۱/۱۲/۱۵     ساعت: ۱۱ : ۵۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۲ يکشنبه ۱۳ فروردين
  • ١١ رمضان ١٤٤٤
  • Apr 02 2023