صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

همایش بین المللی «فرهنگ و تربیت» نیامده که هراسی در فضای مجازی ایجاد کند

صبح امروز همایش بین المللی فرهنگ و تربیت در فضای مجازی و دانشگاه هوشمند در سالن مطهری سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش جهانی پرس؛ مریم حضرتی - دکتر نجف پور با ارائه گزارشی درباره موضوع این همایش توضیح داد: ریشه های فضای مجازی را در سه محور می توان جستجو کرد نخست برآمدن نگاه مکانیکی به عالم دوم انتساب هوش به مصنوعات مکانیکی و سوم  انقلاب مکانیکی  بود.

وی با خلاصه ای درباره اصول موضوعه گفت: فضای مجازی یک جامعه است که ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دارد. جامعه مجازی با جامعه فیزیکی در هم آمیخته و یک جامعه فیزیکی، سایبری ایجاد کرده، فضای مجازی برای حکمرانی ایجاد شده و حمکرانان جدی خود را دارد.

دکتر نجف پور  افزود: دانشگاه آزاد اسلامی افتخار این را دارد که به عنوان دانشگاه پیشرو در دانشگاه هوشمند است. چون در فضای مجازی افکنده شدیم و به خاطر رویکردی که فضای مجازی دارد به این سمت حرکت کردیم و قرار است دبیرخانه دائمی را برگزار کنیم و در 17 اسفند سال 90 یادواره باشد. آثاری که به دست ما رسیده 100 مقاله و 300 تجربه نگاری و بیش از 60 معرفی محصول و بیش از 400 استارت آپ بود.


در ادامه دکتر رسولی عضو شورای فضای مجازی گفت: امام فرمودند که دانشگاه کارخانه آدم سازی است در دانشگاه خیلی کم به این موضوع توجه می کنیم آدم سازی مستلزم تربیت است که منظور تربیت اسلامی و خدا محور است، وقتی اسم تربیت می آید فرهنگ پدیدار می شود، فرهنگ از هم مظلوم تر و مهم تر است.

وی افزود : می بالیم از اینکه اینقدر مقاله دادیم و دانشجو داریم ولی هیچ وقت به این فکر نکردیم چقدر آدم تربیت کردیم اما فرهنگ در فضای مجازی قله تاثیر است که حضرت آقا موضوع را مطرح کردند ما جدی نگرفتیم حکمرانی در جامعه ما  از خانواده  تا دانشگاه سیطره پیدا کرده است.


رسولی خاطرنشان کرد :بعضی ها در حد مدیریت کلان سرمقاله نوشتند گفتند سکو مهم نیست ما محتوی بریزیم اتفاقا اشتباه در همین بود که گفتند سکوی مفت را قدر نمی دانید بیایید محتوی بریزید حظ کنیم ما حظ کردیم این اتفاقات 1401 نتیجه جدی نگرفتن حکمرانی بود پس قطعا محتوی مهم است ما غافل شدیم، موضوع از حکمرانی فرهنگی فراتر رفت و حکمرانی سیاسی ورسانه ای شد پس جای شهید و جلاد عوض شد.

وی افزود: چه کردیم که اینگونه شد، ما شوخی گرفتیم بارها گفته شد رقابت های رای باعث شد مسئولین ما هنوز در سکوی دشمن زندگی کنند حاضر نیستند بیرون بیایند چون بیرون نمی آیند زندگی مردم را در سکوی دشمن شکل دادیم، اطلاع رسانی ها سکوی دشمن است. انشالله همایش کمک کند که ما گفتمان را توسعه دهیم و نقش سکو را ببینیم.

دکتر محمد مهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این همایش نیامده است که  فضای مجازی هراسی داشته باشد دشمن هر کس جهل او است، پس  بنابراین همایش  به شناخت بیشتر فضای مجازی کمک می کند.


وی افزود : محیط آموزشی، زندگی و سازمان را فضای مجازی از ما گرفت، البته هدف نظر هراسی مجازی نیست ولی آموزش مجازی را باید به نحو احسن یاد گرفت.
دکتر طالب پور در ادامه عنوان کرد: مهمترین مسئله در مدیریت فرهنگی این است که ما وضعیت موجود را بتوانیم تشخیص دهیم و براساس آمار تحلیل کنیم وضعیت الان ما جزیره ای است پس ناقص است .

شناسنامه


کدخبر: ۳۲۷۶۰۸
تاریخ: ۱۴۰۱/۱۲/۲۰     ساعت: ۱۲ : ۱۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۲ يکشنبه ۱۳ فروردين
  • ١١ رمضان ١٤٤٤
  • Apr 02 2023