صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

اشتغال ایجاد شده برای کمپرها توسط کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

صبح امروز نشست مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با اصحاب رسانه در کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار شد.

به گزارش جهانی پرس، مریم حضرتی- محمدحسین صوفی گفت: کانون از قدیمیترین نهادها، تشکل ها و سازمان های توریستی کشور است که با سابقه 90 ساله برای ایجاد سابقه گردشگران تهیه شده است.

وی افزود: در کنار فعالیتها به عنوان نماینده کشور عضویت داریم یکی از نهادهایی که کانون جهانگردی عضویت دارد فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی و جهانگردی است تشکل دیگر فیا است که برای اولین بار  اقدام به تولید خودروهای کلاسیک کردیم که فصل جدیدی در فعالیت‌های گردشگری ایجاد شد همچنین عضو اتحادیه جهانگردی هستیم که مسئولیت توریستی دنیا را برعهده داریم.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در ادامه گفت: یکی از اقداماتی که در سال 1401 برای کانون رقم خورد عضویت در کمیته بررسی و صلاحیت فیا بود. وظیفه صدور گواهی و پلاک بین المللی به عهده ما است اگر اتومبیلی از کشور خارج یا وارد شد می بایست شاخص مشخص داشته باشد که وظیفه صدور پلاک به عهده کانون است.

وی افزود: سرعت در صدور پلاک و گواهی نامه است که کمتر از 5 دقیقه صادر می شود و در کنار آن صدور آنلاین هم داریم، برای ایجاد تسهیلات این اقدامات صورت گرفته که نسبت به سال گذشته 50 درصد رشد داشتیم که برای رهگیری و کنترل بیشتر اقدام دیگری انجام می شود که برچسب دیجیتال انجام شده که ما امکان رهگیری آن پلاک را داشته باشیم.

صوفی خاطر نشان کرد: حوزه بعدی خودروهای کلاسیک است که در سال جاری موفق شدیم تعداد رالی ها و اقدامات نسبت به سال گذشته 20 درصد رشد داشته باشد یکی از رالی ها برای بانوان بود که برگزار شد.

وی افزود: یکی از امکانات خوب سفر استفاده از کمپرها است که خوشبختانه اقدامات اساسی صورت گرفته به طوریکه به راحتی می توانند از کشور خارج یا وارد شوند. در کنار ایجاد ساماندهی کمپرها، اشتغال هم ایجاد شد. برگزاری انواع همایش ها از امکانات دیگر بود.

مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی گفت :پیش بینی کردیم که در بهار 1402 سه رالی برگزار کنیم از یونان به آنتن، ایران به طرف ترکمنستان، تاجیکستان یا برعکس، دوم رالی کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای خزر، رالی دیگر از تاجیکستان، ترکمنستان تا تهران است قرار شده دستاوردها و توسعه ها و افتخارات ایران را بازدید کند که از این طریق هماهنگ شده است.

وی عنوان کرد: فعالیت دیگر ما در حوزه امداد خودرو هست، گردشگرانی که وارد کشور میشوند ممکن است مشکلاتی برای خودروی آنها پیش بیاید، خدماتی که امداد خودرو در 1401 انجام داد 30 درصد افزایش داشت.

صوفی افزود: از اقدامات دیگر  راه اندازی اپلیکیشن هوشمند، دستگاه‌های ردیاب که بتواند به موقع در اختیار امدادها قرار بگیرد از فعالیتهای  دیگر نمایشگاه‌های صنایع دستی و گردشگری است که مسئولیت آن را به عهده کانون اتومبیلرانی است .

شناسنامه


کدخبر: ۳۲۷۷۱۵
تاریخ: ۱۴۰۱/۱۲/۲۲     ساعت: ۱۱ : ۵۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۲ يکشنبه ۱۳ فروردين
  • ١١ رمضان ١٤٤٤
  • Apr 02 2023