صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

آزادراه تهران-شمال؛ پیشنهادهای جدید و افتتاح یکطرفه؟

در پی بازدید اخیر رییس بنیاد مستضعفان به همراه رییس سازمان برنامه و بودجه و معاون اجرایی رییس‌جمهور از منطقه دو آزادراه تهران-شمال، پیشنهاداتی برای تسریع در بهره‌برداری کامل از این محور آزادراهی و ساخت منطقه سه آن، البته به صورت یکطرفه مطرح شده که اگر عملی شود، بخش بزرگی از آزادراه تهران-شمال در مرحله نخست، یکطرفه ساخته و افتتاح می‌شود.

به گزارش جهانی پرس از ایسنا، جمعه هفته گذشته مسعود میرکاظمی - رییس سازمان برنامه و بودجه در بازدید مشترکی به همراه صولت مرتضوی - معاون اجرایی رییس جمهور  و پرویز فتاح - رییس بنیاد مستضعفان از منطقه دو آزادراه تهران-شمال، درباره موضوعات مختلفی مانند میزان پیشرفت فیزیکی باند رفت این محور و زمان بهره‌برداری آن، صحبت کردند.

میرکاظمی در این باره گفت: جلسه‌ای برای بررسی ابعاد مختلف کار در این منطقه از آزادراه برگزار شد و بر این اساس مسیر رفت آزادراه تهران-شمال تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره برداری خواهد رسید.

رییس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر حمایت دولت برای تزریق منابع مالی در این پروژه افزود: با توجه به حجم کار و فعالیت در این پروژه، دولت در بخش تامین مالی، به تعهدات خود عمل خواهد کرد. البته مقرر شد تا با بررسی های کارشناسی بیشتر، کار در منطقه سوم آزادراه تهران-شمال نیز تعیین تکلیف شود.

فتاح نیز درباره منابع مالی مورد نیاز برای تکمیل و بهره‌برداری باند رفت آزادراه تهران-شمال گفت: اگر دولت بتواند در اسفندماه امسال منابعی را به این پروژه تزریق کند، بهره برداری از مسیر رفت منطقه دو آزادراه تا پایان سال آینده قابل انجام است چراکه در صورت پیشرفت فیزیکی ۲ درصد در هر ماه، مسیر رفت این منطقه تا اسفند ۱۴۰۱ تکمیل خواهد شد.

وی افزود: عملیات اجرایی و احداث پل‌ها و تونل‌ها در مسیر رفت منطقه دو آزادراه تهران-شمال در حال تکمیل است و بخش عمده کار، تامین تجهیزات و تاسیسات است که نیازمند هزینه قابل توجهی است و در صورت تزریق منابع مالی سهم دولت، ان‌شاءالله بهره برداری از این باند طی زمان بندی صورت گرفته انجام می شود.

البته در این بازدید پیشنهاداتی برای تسریع در بهره‌برداری از آزادراه تهران-شمال به صورت کامل از سوی رییس سازمان برنامه و بودجه مطرح شد که قرار است این پیشنهاد مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تایید کارشناسی به مرحله اجرایی برسد.

این پیشنهاد اگر به تصویب برسد، بنیاد مستضعفان پس از بهره‌برداری از باند رفت منطقه دو آزادراه تهران – شمال به جای تکمیل این منطقه، باید به دنبال ساخت باند رفت منطقه سه آزادراه تهران شمال باشد تا این دو فاز از آزادراه تهران-شمال به صورت یکطرفه و البته به همراه محور قدیم کرج – چالوس به عنوان مسیرهای رفت و برگشت مردم به بهره‌برداری برسد و زیر بار ترافیکی برود.

اگر این اتفاق بیافتد آزادراه تهران-شمال البته به صورت نصفه و نیمه اما سریعتر افتتاح خواهد شد و بنیاد مستضعفان پس از آن، تکمیل منطقه دو و سه این محور آزادراهی را در دستور کار قرار خواهد داد.

شناسنامه


کدخبر: ۲۸۷۳۵۱
تاریخ: ۱۴۰۰/۱۲/۲     ساعت: ۸ : ۵۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۲ يکشنبه ۱۳ فروردين
  • ١١ رمضان ١٤٤٤
  • Apr 02 2023