صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

«پرونده ای برای هواپیما ربایی»

کتاب «پرونده ای برای هواپیما ربایی» نوشته رضا جهان فر نویسنده جوان و خوش فکر در ۳۸۵صفحه و با شمارگان ۲۰۰نسخه توسط نشر سرو منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش جهانی پرس از روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، کتاب «پرونده ای برای هواپیما ربایی» نوشته رضا جهان فر نویسنده جوان و خوش فکر در 385صفحه و  با شمارگان 200نسخه توسط  انتشارات سرو موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس منتشر و راهی بازار نشر شده است.
تاریخ کشورمان به ویژه جنگ تحمیلی، ظرفیت مناسبی برای تحقیق و پژوهش در این حوزه برای پژوهشگران مهیا کرده است؛ کتاب پیش رو پژوهشی تاریخی در خصوص هواپیماربایی در ایران با رویکرد جامعه شناسی جنگ است.
در بخشی از این کتاب می خوانیم:
جنگ دارای ابعاد مختلفی است و یکی از ابعاد جنگ، اجتماعی بودن آن به شمار می رود. در واقع جنگ پدیده ای اجتماعی است. شناخت ابعاد مختلف جنگ، از جمله بعد اجتماعی، به شناخت صحیح تر آن کمک خواهد کرد. اهمیت این نوع شناخت از آنجا ناشی می شود که کنش ها و واکنش های مردم در جنگ ها، بر نتیجه جنگ تاثیر گذار است. در این میان، پیامد های اجتماعی جنگ ها، از جمله مسائل اصلی مورد پردازش در جامعه شناسی جنگ به شمار می رود. هر عملیات نظامی که در محدوده جغرافیایی داری منابع انسانی انجام شود، دارای تاثیراتی بر جمعیت انسانی است. اجزای جنگ و هر کنش خصمانه مرتبط با جنگ و نیروهای نظامی نیز به عنوان موضوع مورد مطالعه در جامعه شناسی جنگ مطرح است....
این کتاب با شمارگان 200 نسخه و بهای 200هزارتومان منتشر شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت سفارش و خرید کتاب با انتشارات سرو موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به شماره  88657026 داخلی (656 و657) تماس حاصل فرمایند.
 

شناسنامه


کدخبر: ۳۲۷۷۶۶
تاریخ: ۱۴۰۱/۱۲/۲۳     ساعت: ۱۵ : ۵۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۲ يکشنبه ۱۳ فروردين
  • ١١ رمضان ١٤٤٤
  • Apr 02 2023